Jak dopasować ubrania do sylwetki?

Jak dopasować ubrania do sylwetki?

Chcąc nosić ubrania idealnie dopasowane do naszej sylwetki, powinniśmy przede wszystkim określić swój typ figury. Dzięki temu łatwiej nam będzie dobrać ubrania i unikniemy niekorzystnych stylizacji. Kolejnym ważnym krokiem jest świadomość, jakiego typu materiały będą idealnie układać się na naszej sylwetce.

Sylwetki plus size

Najbardziej popularne typy sylwetek plus size to "jabłko", czyli biodra i ramiona tej samej szerokości, szczupłe nogi oraz typ "gruszka" czyli szczupły brzuch i dość masywne nogi. Najważniejszą kwestią w doborze ubrań dla tego typu figur jest uzyskanie odpowiednich proporcji. Odzież damska plus size nie powinna być zbyt opięta. W tego typu sylwetce powinniśmy skupić się na wyeksponowaniu atutów. W przypadku figury typu "jabłko" świetnie sprawdzi się luźna koszula zasłaniająca ramiona i brzuch w połączeniu z dopasowanymi jeansami. Natomiast dla figury typu "gruszka" korzystnie będą prezentować się spodnie o prostych nogawkach, a także bluzki z dekoltem w łódkę.

Szczupła sylwetka

Mówi się, że szczupłe osoby w każdej stylizacji będą wyglądały korzystnie. Jednak okazuje się, że dobranie ubrań, które idealnie podkreślają atuty szczupłej sylwetki nie należy do prostych zadań. Jeśli szczupłej sylwetce brak jest kobiecych krągłości, w niektórych ubraniach można poczuć się niezbyt atrakcyjnie. Podobnie jak w przypadku sylwetki plus size, należy skupić się na wyeksponowaniu zalet i ukryciu mankamentów. Jeśli Twoją zaletą są długie nogi, to świetnie sprawdzą się na przykład skórzane szorty z wysokim stanem, które jeszcze bardziej je podkreślą. Warto unikać zbyt obcisłych ubrań, które jeszcze bardziej uwydatniają szczupłą sylwetkę. Ogromną zaletą tego typu figury jest możliwość wybierania odważnych wzorów czy fasonów w różnych kolorach.

A co z butami?

Buty są bardzo ważnym elementem stylizacji. Jeśli nieodpowiednio dobierzemy je do naszego typu sylwetki, mogą optycznie skrócić nasze nogi lub sprawić, że będziemy wyglądać mniej korzystnie. W przypadku kobiet o sylwetce plus size, świetnie sprawdzą się skórzane polskie buty damskie, jak botki o niewielkim obcasie lub obuwie z wydłużonym noskiem. Ważny jest także kolor obuwia. W tym przypadku najlepiej sprawdzą się buty w stonowanych odcieniach, jak beż czy brąz. Dla szczupłych i wysokich kobiet najlepszym rozwiązaniem będą buty na płaskiej podeszwie, jak sandałki czy baleriny. W przypadku szpilek, warto wybierać te nieco niższe.