Masaże dla dzieci i dorosłych

Masaże dla dzieci i dorosłych

Każdy potrzebuje czasami odpoczynku i relaksu. Jedną z form takiego wyciszenia jest masaż. Wyróżnić można wiele jego rodzajów od klasycznego, leczniczego, po relaksacyjny. Nadaje się nie tylko dla dorosłych. Są również metody masażu stworzone z myślą o dzieciach, które mają na celu wytworzenie więzi między rodzicami a niemowlakiem.

Masaż klasyczny

Jednym z najstarszych rodzajów jest masaż klasyczny, który można wykonać na wiele różnych sposobów i wykorzystując różne techniki. Dzięki jego uniwersalności może spełniać różne funkcje. Działa relaksująco, regenerująco i odprężająco. Oprócz tego wykorzystywany jest także do walki z różnymi chorobami i dolegliwościami. Pobudza układ krwionośny oraz limfatyczny, pozytywnie działa na układ nerwowy, a także zwiększa elastyczność mięśni i ruchomość stawów. Szczególnie polecany jest w przypadku wad postawy, problemów z kręgosłupem, przy zapaleniu stawów, ścięgien i mięśni, a także podczas skręceń i stłuczeń.

Masaż shantala

Masaż shantala to popularny rodzaj masażu wykorzystywany przez rodziców dla dzieci i w szczególności niemowląt. Ta technika niesie za sobą całą masę korzyści, pozytywnie wpływając na prawidłowy rozwój dziecka. Jego głównymi pozytywnymi skutkami są: poprawa funkcjonowania układu trawiennego, regulacja snu, wyciszenie i uspokojenie dziecka, pomoc w walce z kolkami, wsparcie układu immunologicznego i hormonalnego. Oprócz tego delikatny i subtelny dotyk wzmacnia więź emocjonalną pomiędzy rodzicem a dzieckiem. Aby prawidłowo go wykonać, warto zapisać się na kurs masaż shantala, na którym zdobędziemy wiedzę zarówno teoretyczną, jak i praktyczną.

Refleksologia

Masaż stóp często nazywany jest refleksologią, który polega na uciskaniu konkretnych punktów znajdujących się na stopach, które odpowiadają za dane narządy i układy w organizmie. Jest bardzo relaksujący, może poprawić ogólne samopoczucie i wpłynąć na funkcjonowanie całego organizmu. Reguluje zaburzone funkcje w układzie nerwowym oraz poprawia krążenie. Polecana szczególnie dla osób, które stoją przez większą część dnia.

Gabinet masażu

Wybierając się na masaż, warto zwrócić uwagę na wyposażenie gabinetu i jakość oferowanych usług. Pamiętajmy o środkach ochrony osobistej, które powinien używać, każdy profesjonalny masażysta, takich jak: płyny dezynfekujące, rękawiczki, sterylizacja narzędzi pracy, a także jednorazowe ręczniki papierowe i prześcieradła. To zapewnia pełny komfort klienta i stanowi podstawę ochrony zdrowia. Poza tym należy także zadbać o własną higienę, najlepiej sprawdza się ciepły prysznic, który rozluźnia mięśnie i zmiękcza skórę.